Akdeniz Karpaz Üniversitesi (AKÜN) ile Hava Sporları Federasyonu arasında özel burs anlaşması imzalandı. Hava Sporları Federasyonu Başkanı Zeki Ziya, AKÜN Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Mehmet Nesip Öğün’ün ve Havacılık Meslek Yüksekokulu öğretim elemanlarının konuğu oldu.

Yapılan görüşme sonrasında varılan mutabakatta iki kurum arasında karşılıklı olarak verilen hizmetlerden indirim sağlanması kararlaştırıldı. AKÜN tarafından Federasyon çalışanlarına ve çalışanların birinci derecedeki aile fertlerine AKÜN’ün önlisans, lisans ve yüksek lisans programlarından yararlanabilecekleri ve bursların 2017-2018 eğitim dönemini kapsayacağı belirtildi. Hava Sporları Federasyonu ise AKÜN öğrencilerine ve personellerine sunduğu hizmetlerden yamaç paraşütü, gyrocopter, model uçak, yelken kanat ve microlight uçuşlarında indirim uygulanacağı açıklandı.

İmzalanan anlaşma sonrasında AKÜN Rektör Yardımcısı Öğün, Üniversitenin eğitim kalitesini her zaman üst seviyede tuttuklarını, bu gibi anlaşmaların daha fazla kişinin eğitim alabilmesi amacıyla yapıldığını belirterek KKTC Hava Sporları Federasyonu’na her fırsatta katkı koyduklarını ve buna devam edeceklerini söyledi.