REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK HİZMETLERİ MERKEZİ
Uzm. Klinik + Adli Psk. Ebru Çorbacı

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Hizmeti nasıl hizmet verir?
Danışmanlık hizmeti için merkezden randevu almak gerekmektedir. Psikolojik destek ve bireysel danışmanlık hizmeti almak istediğinizde +90 392 444 25 86 /ext.201 numaradan randevu alabilirsiniz.

Görüşmeler haftada bir kez, 45 dakikalık seanslar şeklinde düzenlenir. Danışılan konunun danışanda yarattığı ruhsal sorunun şiddetine göre görüşmenin sıklığı artırılabilir.

Salı ve Perşembe günleri 9:00–12:00 saatleri arasında görüşmeler yürütülmektedir. Görüşmeler ücretsiz olup, sadece Akdeniz Karpaz Üniversitesi öğrencilerine yöneliktir.

ÖĞRENCİ KULÜPLERİ
Akdeniz Karpaz Üniversitesi´nde sosyal ve kültürel etkinlikler üniversite genelinde, fakülteler ve yüksekokullar düzeyinde sürdürülmektedir. Öğrencilerin ders dışındaki zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmeleri amacıyla kültürel, sanatsal ve sosyal etkinlikler desteklenmektedir.

AKÜN Sosyal Aktivite Merkezi’nin amacı hem öğrencilerimizin ilgi alanları doğrultusunda sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak hem de kampüs yaşamını renklendirmek için düzenlenecek aktiviteleri organize etmektir.

AKÜN Sosyal Aktivite Merkezi’nde, derslerin yanısıra ders dışı öğrenci yaşamının da keyifli geçmesi ve zengin bir sosyal ortamın yaratılması amaçlanmaktadır. Öğrenciler, çeşitli etkinliklerde yer almakla beraber, Üniversite ve çevrenin sunduğu sosyal ve kültürel olanaklardan ayrıca yararlanmaktadırlar.
 
·         Futsal Kulübü
·         Satranç Kulübü
·         Havacılık Kulübü
·         Mutfak Sanatları Kulübü
·         Halk Oyunları Topluluğu
·         Fotoğrafçılık Kulübü

·         Dans Kulübü
·         AKUT Kulübü
 

KÜTÜPHANE
Akdeniz Karpaz Üniversitesi Kütüphanesi öğrencilerimizin, akademik ve idari personelin mesleki ve genel kültür bilgilerini edinmeleri amacıyla gereksinim duydukları her türlü kütüphane kaynağını sağlamayı ve en iyi teknik olanaklarla hizmete sunmayı amaçlar.
Üniversitemiz; öğretimi, araştırmayı ve öğrencilerin bilimsel gelişimini doğrudan katkı sağlamaktadır. Üniversite Kütüphanemiz öğrencilere, akademik ve idari personele ücretsiz üye olmak şartıyla kütüphane hizmetlerinden yararlanma olanağı vermektedir.BİLGİ İŞLEM MERKEZİ
Akdeniz Karpaz Üniversitesi Bilgi İşlem Merkezi, bilişim teknolojisi (BT) kaynaklarının üniversitenin stratejik öncelikleri için tedarikini, BT servislerinin tutarlı, güvenli ve kullanımının kolay olmasını ve bu servislerin verimli kullanımını hedeflemektedir.

İnternet Erişimi; 
Kampüsümüz içerisinde kurulu olan güçlü şebeke altyapısı yardımı ile tüm lokasyonlara sağlanan yüksek kapasiteli internet bağlantısı, hem kablolu hem de kablosuz olarak gerekli her noktaya sorunsuz bir şekilde ulaştırılmaktadır.

E-posta; 
Her öğrencinin kendisine ait bir e-posta hesabı bulunmaktadır. Bu e-posta hesapları öğrenci numarası ile başlamaktadır. Örneğin; 150601001 numaralı öğrenci numarasına sahipseniz e-posta adresiniz; 150601001@std.akun.edu.tr şeklindedir. Bu hizmete erişim için internete bağlı herhangi bir bilgisayardaki web gezgini programının (IE, Firefox, Opera vb.) adres kısmına http://mail.akun.edu.tr yazmanız daha sonra ise kullanıcı adı ve şifrenizi girmeniz gerekmektedir. E-posta hesap şifrenizi temin etmek için Bilgi İşlem Merkezi'ne müracaat edebilirsiniz.

 
Öğrenci Bilgi Sistemi; 
Öğrenci Bilgi Sistemi ile tüm öğrencilerimiz internet üzerinden ders kaydını yapabilir, ders programı, not ve başarı durumunu görebilmektedir. Sisteme web tarayınızdaki adres satırına http://obs.akun.edu.tr yazıp, size verilen kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapabilirsiniz. Kullanıcı adınızı ve şifrenizi Öğrenci İşleri Ofisinden ve ya Bilgi İşlem Ofisinden şahsen başvurup öğrenebilirsiniz.

 
Öğrenci Kimlik Kartı; 
Öğrenci Kimlik Kartı için
bir adet vesikalık fotoğrafınız ile birlikte Bilgi İşlem Ofisine müracaat edebilirsiniz. 
 


SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ
Yaşam boyu eğitim anlayışından yola çıkılarak kurulan Sürekli Eğitim Merkezimiz, alanında uzman eğitmenlerimiz tarafından verilen mesleki kurslar ile gelişen dünyaya ayak uyduran, alanında uzman ve nitelikli elemanlar yetiştirebilmeyi hedeflemektedir. Bu bağlamda AKÜNSEM’in amacı; üniversitemizin eğitim verdiği ve araştırma yaptığı tüm alanlarda, sürekli olarak düzenlenen eğitim programları ve etkinlikler aracılığıyla üniversitemizin kamu, özel sektör ve uluslararası kuruluşlarla işbirliğinin geliştirilmesine katkıda bulunmak, topluma hizmet amacıyla kamu ve özel sektörün çeşitli kesimlerine eğitim programları düzenlemektir.

Açık olan kurslarımız şu şekildedir;
- Yabancı Dil Kursları (Arapça, Almanca, İngilizce, Yunanca)
- Bilgisayar İşletmenliği
- Aşçılık Sertifika Programı (Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı)