Turizm Yönetimi Yüksek Lisans Programı

Üniversitemizin Sosyal Bilimler Enstitüsü’ne bağlı İşletme, Uluslararası İlişkiler, Yönetim Bilişim Sistemleri, İş Sağlığı ve Güvenliği, Eğitim Yönetimi ve Denetimi, Yöneylem Araştırması, Mühendislik Yönetimi, Muhasebe ve Finans, Sağlık Yönetimi, Turizm Yönetimi yüksek lisans programları bulunmaktadır.

Programın Amacı

Bu programın amacı Turizm sektörüne üst düzey yöneticiler yetiştirmek olup Turizm endüstrisinin alt sektörleri olan, konaklama, seyahat ve yiyecek ve içecek sektörlerinde eksikliği hissedilen, dinamik, nitelikli ve eğitimli yönetici sayısının artmasına katkı sağlamaktır. Bununla beraber, değişen ve farlılıklar arama eğilimine giren turist profili, turizm arzını oluşturan tüm alt sektörlerde daha profesyonel bir yönetim şekli ve yöneticilerini gerekli kılmaktır.

Neden Turizm Yönetimi Yüksek Lisans Programı?

Turizm alanının gereksinim duyduğu nitelikli insan gücünü yetiştirmenin yanı sıra öğrencileri akademik kariyere de hazırlamayı hedeflemektedir.

Turizm Yönetimi Yüksek Lisans Programı, sektörde çalışmakta olan ya da çalışmayı düşünen ve/veya akademik kariyer yapmayı isteyen öğrencilere lisans düzeyinde aldıkları eğitimi bir üst düzeye taşıyabilecekleri bir platform yaratmaktadır.

Öğrenci, turizm sektörünün dinamiklerini ve sektörde yer alan işletmelerin işleyişlerini makro ve mikro açılardan bütüncül bir bakış açısı ile anlayabilme, analiz edebilme, sorgulayabilme ve sorunların çözümlerine ilişkin karar verebilme imkânına sahip olacaktır.

Kariyer Olanakları

Turizm Yönetimi Yüksek Lisans Programını başarıyla tamamlayan öğrenciler, konaklama işletmelerinin yanı sıra, seyahat acenteleri, yiyecek ve içecek işletmeleri, turizm merkezleri, tur operatörlüğü işletmeleri, kongre ve konferans merkezleri, marina ve yat işletmeciliği, hava yolları ve charter şirketleri, denizcilik ve kurvaziyer işletmeleri, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın çeşitli birimleri, enformasyon merkezleri ve akademik kariyer gibi birçok farklı alanda çalışma imkanı bulabilecektir.

Müfredat

1. YarıyılKrediDers Kodu
RESEARCH METHODS3INST501
INTERNATIONAL TOURISM MANAGEMENT3TOUR501
ELECTIVE3ELEC1
ELECTIVE3ELEC2
2. YarıyılKrediDers Kodu
RESEARCH AND PUBLICATION ETHICS0INST520
STRATEGIC MANAGEMENT3MGMT502
DESTINATION MANAGEMENT3TOUR504
ELECTIVE3ELEC3
3. YarıyılKrediDers Kodu
ELECTIVE3ELEC4
ELECTIVE3ELEC5
ELECTIVE3ELEC6
PROJECT3INST503

Daha fazla sorunuz mu var?

Bize Ulaşın

Şht. Ecvet Yusuf Cad. No:6 Kızılay, Lefkoşa – K.K.T.C.

apply.akun.edu.tr üzerinden bilgileri doldurup, başvurunu yapabilirsin.

Başvurunuz alındıktan sonra temsilcimiz sizinle iletişime geçecektir.

Eğitim süreniz boyunca geçerli kesintisiz burs imkanıyla hedeflerine şimdi daha yakınsın…