Yönetim Bilişim Sistemleri Yüksek Lisans Programı

Üniversitemizin Sosyal Bilimler Enstitüsü’ne bağlı İşletme, Uluslararası İlişkiler, Yönetim Bilişim Sistemleri, İş Sağlığı ve Güvenliği, Eğitim Yönetimi ve Denetimi, Yöneylem Araştırması, Mühendislik Yönetimi, Muhasebe ve Finans, Sağlık Yönetimi, Turizm Yönetimi yüksek lisans programları bulunmaktadır.

Programın Amacı

Bilgi çağı olarak adlandırılan günümüzde, bilişim sistemlerinin kurulması ve yönetilmesi bütün kurum ve kuruluşlar için önemli rol oynamaktadır. Yönetim Bilişim Sistemleri yüksek lisans programı, öğrencilere disiplinler arası anlayışla bilişim sistemleri alanlarını kapsayan bir eğitim sunmaktadır.

Neden Yönetim Bilişim Sistemleri Yüksek Lisans Programı?

Yönetim Bilişim Sistemleri bir insan, teknoloji ve organizasyon bilimidir. Bilişim sistemlerinin teknik ve işletme fonksiyonlarının yönetimsel bakış açılarını birbirine bağlayan konuları kapsamaktadır. Bir amaca hizmet etmeyen bilgi faydasızdır. Yönetim Bilişim Sistemleri bilginin, işletme faaliyetlerinin daha iyi hale getirilebilmesi için nasıl kullanılabileceğini göstermektedir.

Son yıllarda bilişim sistemleri, yaşamın her kesiminde geniş bir kullanım alanı bulmuştur. Bu nedenle, günümüzde yöneticilerin bilişim sistemlerinden etkin bir şekilde yararlanabilmeleri beklenmektedir. Yönetim bilişim sistemleri yüksek lisans programı kurum ve kuruluşlarda bilişim sistemlerini geliştirecek düzeyde bilişim ve bu sistemleri yönetecek düzeyde işletme bilgisine sahip şahıslar yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Hem teknolojiyi ve bilişim sistemlerinin altyapısını bilen, hem de işletmelerin iş ve yönetim alanındaki gereksinimlerini kavrayan uzmanların yetiştirilmesi, Yönetim Bilişim Sistemleri alanındaki programların en temel hedefidir.

Kariyer Olanakları

Yönetim Bilişim Sistemleri Anabilim dalından mezun olanlar iş analisti, iş geliştirme uzmanı, iş zekâsı analisti, veri tabanı yöneticisi, veri tabanı analisti, bilişim sistemleri yöneticisi, bilişim teknolojileri danışmanı, bilişim teknolojileri geliştirme proje yöneticisi, ağ yöneticisi, sistem analisti, sistem geliştirici, teknik destek uzmanı, web geliştirici gibi pozisyonlarda son derece cazip olanaklara sahip işlerde çalışabilmektedirler.

Müfredat

1. YarıyılKrediDers Kodu
RESEARCH METHODS3INST501
MANAGEMENT INFORMATION SYSTEMS3MIS501
ELECTIVE3ELEC1
ELECTIVE3ELEC2
2. YarıyılKrediDers Kodu
RESEARCH AND PUBLICATION ETHICS0INST520
STRATEGIC MANAGEMENT3MGMT502
SYSTEM ANALYSIS3MIS504
ELECTIVE3ELEC3
SEMINAR0INST502
3. YarıyılKrediDers Kodu
THESIS0INST500

Daha fazla sorunuz mu var?

Bize Ulaşın

Şht. Ecvet Yusuf Cad. No:6 Kızılay, Lefkoşa – K.K.T.C.

apply.akun.edu.tr üzerinden bilgileri doldurup, başvurunu yapabilirsin.

Başvurunuz alındıktan sonra temsilcimiz sizinle iletişime geçecektir.

Eğitim süreniz boyunca geçerli kesintisiz burs imkanıyla hedeflerine şimdi daha yakınsın…