E-posta ve Classroom

AKUN uzantılı e-posta hesabı

Akun uzantılı e-posta hesabı başvurusu için bim@akun.edu.tr adresine “Öğrenci numaranız”, “Adınız” ve “Soyadınızı” içeren bir e-posta gönderiniz. AKUN uzantılı e-posta hesabınız oluşturulup, size en geç 24 saat içerisinde e-posta yoluyla gönderilecektir.

Google Classroom

Uzaktan Destek Eğitimine tüm öğrencilerimiz ve akademisyenlerimiz akun uzantılı e-posta hesaplarıyla erişim sağlayabilmektedir. Çevrimiçi derslere bilgisayar, tablet veya mobil cihazınızla katılabilirsiniz. Uzaktan Destek Eğitiminde yaygın olarak kullanılmakta olan Google Classroom’da derslerle ilgili materyaller öğrencilerle eş zamanlı olarak paylaşılabilirken, Google Meet uygulamasıyla da canlı video konferans yapılabilmektedir. Google Meet uygulamasının kullanımı kolaydır ve aynı anda 250 kişi mevcut bir konferansa katılabilir. Üniversitemiz akademisyen ve öğrencilerin ücretsiz olarak kullanımına açık olan tüm Google uygulamaları şunlardır; Calendar, Classroom, Drive, Docs, Gmail, Google Vault, Groups for Business, Hangouts Chat, Hangouts Meet and Google Hangouts, Jamboard Service, Keep, Sites, Tasks.

Bilgisayardan giriş yapacaklar için;

İlk adımda web tarayıcınızdan https://classroom.google.com/ adresini ziyaret ediniz. Size verilen akun uzantılı e-posta hesabınız ve şifrenizle oturum açınız.

Açılan ekranda ilk olarak Accept/Kabul et daha sonra Continue/Devam seçeneğini tıklayın. “I’m a student/Öğrenciyim” seçeneğini tıklayın.

Giriş yaptıktan sonra sayfanın sağ üstünde bulunan “+” butonuna tıklayıp, “Join Class/Sınıfa Katıl” seçeneğini tıklayın. Açılan pencereye öğretim elemanınızın vermiş olduğu kodu girip işlemi tamamlayın.

Telefon, tablet vb. mobil cihazlardan giriş yapacaklar için;

Android işletim sistemine sahip cihazlarınızda Google Play’den; ios işletim sistemine sahip cihazlarınızda App Store’dan arama kısmına “Hangouts Meet” şeklinde arayıp ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Uygulama web adresi: https://meet.google.com/

Size verilen akun uzantılı e-posta hesabınız ve şifrenizle oturum açınız.

Daha fazla sorunuz mu var?

Bize Ulaşın

Şht. Ecvet Yusuf Cad. No:6 Kızılay, Lefkoşa – K.K.T.C.

apply.akun.edu.tr üzerinden bilgileri doldurup, başvurunu yapabilirsin.

Başvurunuz alındıktan sonra temsilcimiz sizinle iletişime geçecektir.

Eğitim süreniz boyunca geçerli kesintisiz burs imkanıyla hedeflerine şimdi daha yakınsın…