Misyon & Vizyon

Misyonumuz

Üniversitemiz, ortak etik değerler ve bilimin ışığında uluslararası standartlarda mesleki bilgi, beceri ve donanıma sahip, ülke ve dünya sorunlarına duyarlı, hoşgörülü, yeniliklere açık, özgüven sahibi, girişimci bireyler yetiştirmeyi amaçlar.

Temel hedefimiz, bilgi, beceri duygu ve düşünce bakımından yüksek niteliğe sahip insan gücü yetiştirmektir. Çağdaş öğretim yöntem ve tekniklerinin uygulandığı bir eğitim modeliyle mesleki bilgi ve beceri için gerekli uygulamaların yanı sıra, sorumluluk bilinci, etkili dış iletişim dinamikleri, içsel kontrol sahibi ve çalışma disiplini yüksek bireyler yetiştirmekteyiz.

Akdeniz Karpaz Üniversitesi, evrensel boyutta bilimsel araştırmalar ve uygulamalarla iş dünyasının Ar-Ge merkezi olarak toplumun refahına katkıda bulunmaktadır. Bu çerçevede öğrencilerin iş deneyimi edinmesine yönelik “Üretim içinde Eğitim” programı ile uygulamalarında yetkin, çevreye ve topluma duyarlı, etik değerlere saygılı, kendini sürekli yenileyen lider insan kaynağı yetiştirilmesi için çaba gösterilmektedir.

83%

Öğrencilerimizin oranı başarıyla mezun olur ve kariyer gelişimlerine başlar.

Vizyonumuz

Vizyonumuz, 21. yüzyılın hızla değişen bilimsel ve sosyal koşullarına kolayca uyum sağlayabilen, üst düzey ve güncel bilgi ve becerilere sahip, teknolojiyi etkin kullanabilen, çözüm odaklı, takım çalışmasına ve paylaşım kültürüne yatkın, sosyal iletişim becerisi yüksek, sorumluluklarına duyarlı ve inisiyatif sahibi lider ve mesleki yetkinlikleri yüksek elemanların yetiştiği, alanında öncül bir eğitim kurumu olmaktır.

Amacımız, evrensel nitelikte bilgi ve teknoloji üreterek paydaşlarıyla birlikte geleceğe yön veren bir üniversite olmaktır.

Gelecekteki kariyerin için bir sonraki adımı atmaya hazır mısınız?