Kuzey Kıbrıs’ta Yaşam

Akdeniz’in küçük incisi olarak bilinen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, zengin tarihi, çeşitli kültür ve doğal güzellikleri ile tanınan bir adadır. KKTC’de altı ilçe bulunmaktadır. Bunlar Lefkoşa, Girne, Gazimağusa, Güzelyurt, İskele ve Lefke’dir.
Köklü tarihi, doğal ve kültürel zenginlikleri, Akdeniz iklimi, tertemiz havası, huzurlu ve güvenli yaşamıyla Kuzey Kıbrıs, %70’i Türkiye’den olmak üzere 110 farklı ülkeden gelen öğrencisiyle yükseköğrenim için en çok tercih edilen ülkeler arasındadır. Yılın en az 300 günü güneşli ve açık havası, ılıman iklim özelliklerinin getirdiği yaşam kolaylığı ile Kıbrıs, eğitim için ideal bir ortam sağlar. Bozulmamış zengin doğal güzellikleri, kendine özgü bitki örtüsü, altın kumsalları ve berrak suları ile Kıbrıs, eğitim hayatınızı eşsiz bir deneyime dönüştürmek için size eşlik edecektir.

İklim

Yılın en az 300 günü güneşli ve açık geçen hava koşulları ve ılıman iklim özelliklerinin getirdiği yaşam kolaylığı ile Kıbrıs eğitim için ideal bir ortam sağlar. Kıbrıs’ta tipik Akdeniz iklimi yaşanır.Yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise ılık ve yağışlıdır.

Trafik

Kuzey Kıbrıs’ta trafik akışı sol şeritten akmaktadır.

Resmi Dil

Kuzey Kıbrıs’ta konuşulan resmi dil Türkçe’dir.

Telefon

KKTC telefon kodları +90 ya da 0090’dır. Sabit hatlar için +392 kodu kullanılmaktadır.

Haberler ve Etkinlikler

Gelecekteki kariyerin için bir sonraki adımı atmaya hazır mısınız?